Návod

Ako si vytvoriť a nastaviť

účet na Instagrame?

Čo je to Instagram a
načo je dobrý?

Instagram (tiež často pomenovaný “IG” alebo “Insta”) je sociálna sieť zameraná na zdieľanie obrázkov a videí vlastnená spoločnosťou Facebook. Táto sociálna bola prvý krát spustená v októbri 2010 a umožňuje ľudom zdieľať fotky a videá ktoré sa dajú organizovať podľa #hashtagov a geografických tagov.

Aplikácia je primárne určená pre mobilné telefóny iPhone a taktiež OS Android ale zároveň je aj kompatibilná s iPod a iPad.

Instagram má aj okrem pridávania fotiek a videí aj mnoho ďalších funkcií ako napríklad živé vysielanie, mnoho zaujímavých filtrov, pridávanie hudby, upravovanie fotiek a mnoho ďalšieho.

Na Instagrame môžete sledovať akýchkoľvek užívateľov – či už vašich priateľov alebo rodinu a tak budete vidieť ich príspevky a videá, ktoré pridávajú. Výnimkou sú súkromné účty, kde vám daný človek musí potvrdiť to, že ho chcete sledovať. Až po tom budete môcť vidieť jeho príspevky. Ako to už máme pri Facebooku, tak tu takisto môžete “lajkovať”, zdieľať a komentovať príspevky užívateľov.

Instagram a firmy

Dnes už Instagram neslúži len na zdieľanie obrázkov či videí. Na Instagrame sa dnes robí biznis. Veľa firiem si tak získa nádskok pred konkurenciou, ak majú Instagram perfekne nastavený a vedia, ako na to.

Či už dnes idete na autobusovú stanicu, do reštaurácie alebo doktora … každý si dnes prezerá novinky na Instagrame či Facebooku. A medzi tými novinkami sa môžete zobrazovať VY. Instagram a Facebook sú vlastne bratia, keďže tieto sociálne siete spadajú pod spoločnosť “Meta”.

V mnohých prípadoch vie pomôcť s podnikaním a zvýšením predaja. Ak premýšľaš nad Instagramom pre svoju firmu aj ty, rozhodne by si sa mal do toho pustiť. Je to akási ďalšia forma komunikácie s Vašimi zákazníkmi, ktorá dokáže priniesť naozaj zaujímavé výsledky.

Ak s Instagramom nemáte žiadne skúsenosti, radi Vám ponúkneme naše profesionálne služby. Práve preto sme založili InstaPrePodnik, pretože veľa firiem aj spotrebiteľov nevedia nič o sociálnych sieťach. Neváhajte nám zanechať kontakt na Vás a my sa Vám ozveme. 

Vytvorenie a nastavenie účtu

Ako si vyvoriť a nastaviť účet na IG?
Tipy a triky pre Váš IG profil.

 

Pred tým, než budete môcť používať Instagram si budete musieť najprv vytvoriť účet.
Je to pomerne jednoduchý proces, ktorý Vám zaberie pár minút.

1️⃣ Stiahnite si aplikáciu Instagram na vašom mobilnom zariadení.

2️⃣ Keď sa vám aplikácia nainštaluje. Otvorte ju.

3️⃣ Kliknite na tlačidlo Vytvoriť nový účet.

4️⃣ Vytvorte si svoje používateľské meno a heslo a vyplňte všetky svoje osobné údaje.

5️⃣ Postupujte podľa daných krokov, v ktorých vám už Instagram pomôže.

6️⃣ Po úspešnom zaregistrovaní sa, ocitnete sa už v samotnej aplikácii Instagram.

7️⃣ Super! Vytvorili ste si nový profil na Instagrame. Hneď po registrácii sa vám na hlavnej obrazovke zobrazí možnosť sledovať rôznych používateľov. Vy si môžete vybrať, koho chcete sledovať a koho nie.

8️⃣ Po “refreshnutí” – obnovení aplikácie už budete môcť vidieť príspevky (fotky, prípade videá) užívateľov, ktorých ste dali sledovať.

9️⃣ Po týchto krokoch už môžete Instagram využívať na plno.
V kolonke s lupou 🔍 si môžte vyhľadať vašich priateľov a známych a taktiež prezerať rôzne zaujímavé videá a fotky.

🔟 Na záver vám odporúčame si trochu upraviť váš profil. Vpravo dole kliknite na váš profil a následne kliknite na “Upraviť profil”  

Kliknutím na “Zmeniť profilovú fotku” si môžete vybrať akúkoľvek fotku, ktorá sa následne bude zobrazovať ako profilová fotka na vašom Instagramovom profile.

V kolonke “Meno” si napíšte vaše meno prípadne akýkoľvek názov.
V kolonke “Web” sa väčšinou pridávajú linky na weby, čo pre vás nie je až tak podstatné.
V kolonke “Biografické údaje” si môžete v pár vetách napísať čokoľvek.

Ozvite sa nám!
So všetkým Vám pomôžeme.

Zanechajte nám kontakt na Vás a my sa Vám ozveme naozaj rýchlo 😉

Vyplňte údaje a my sa vám ozveme